FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

Od 2009 roku corocznie w listopadzie rusza Kampania Społeczna „Odważni Wygrywają” będąca autorskim projektem Fundacji „Gdyński Most Nadziei”. Listopad wybrany jest nieprzypadkowo, z uwagi na to, że ogłoszony został Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskimi Nowotworami.
Zaprosiliśmy gdyńską Fundację do przygotowania na naszym terenie działań edukacyjnych w ramach „Odważnej Szkoły”.
Temat profilaktyki raka jądra uważamy za bardzo ważny z powodu zarówno wzrostu liczby zachorowań w grupie młodych mężczyzn, jak i faktu, że – wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny aż w 100%.
Stąd potrzeba poszerzania świadomości społecznej w tym obszarze, poznania objawów, uczenia metod regularnego samobadania.
W tym roku nasze wspólne działania kierujemy do szkół ponadpodstawowych Powiatu Nakielskiego.
26 listopada br, na Przystani Nakielskiej odbędzie się szkolenie osób reprezentujących placówki edukacyjne. Każda szkoła biorąca udział w projekcie będzie miała dostęp do pakietu materiałów edukacyjnych do rozpowszechniania w placówce.
Zapraszamy: nauczycieli, pedagogów (mogą być po dwie osoby z każdej instytucji) gotowych później do dalszego edukowania uczniów, nauczycieli, rodziców w tym obszarze.
Szkolenie i materiały są bezpłatne.
Istnieje możliwość udziału w projekcie osób reprezentujących również inne instytucje zainteresowane tym szkoleniem. Prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub smsowy 609 404 199.