FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

21 listopada 2019 roku pierwszy raz w naszej szkole odbył się Dzień Tumbo zainicjowany przez Fundację Hospicyjną. Pedagodzy szkolni podczas zajęć terapeutycznych  z dziećmi przybliżyli im tematykę żałoby czytając i omawiając bajkę „Trzecie Życzenie Tumbo”. Uczniowie klasy VII b i VIII a zorganizowali cztery kiermasze ze słodkimi wypiekami, z których dochód przekazany zostanie na fundację „Salus Homini” w Nakle nad Notecią, 

pedagog szkolny, Dorota Ptak

My serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, również za to finansowe- kwota 700,00 zł zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom osieroconym.

<<galeria zdjęć>>

Dzień Tumbo, akcja Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku, z której doświadczeń korzystamy od lat, w tym roku był organizowany w pięciu szkołach naszego powiatu. Poniżej pierwsza nadesłana relacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 Nakle. Działo się...:
„21 listopada - "Dzień Tumbo" w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią. Tego dnia w naszej szkole odbyły się zajęcia lekcyjne oraz warsztaty z psychologiem i pedagogiem szkolnym na temat "Straty, osierocenia i żałoby" a także kwesta charytatywna, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły! Wszystkim serdecznie dziękujemy!”  

pedagog szkolny, Anna Krupińska

<<galeria zdjęć>>

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy 12 października wzięli udział w koncercie z cyklu "Głosy dla Hospicjów". Spędziliśmy razem wspaniały wieczór pełen muzycznych wzruszeń.

Dziękujemy Panu Marcinowi Styczniowi z zespołem, Pani Joasi Nowickiej, Panu Pawłowi Darulowi, Pani Renacie Woźny i Panom z obsługi LO w Nakle, Panu Szymonowi Brukwickiemu za wspaniałą gościnę, mediom, i naszym wolontariuszom, bo napracowali się ogromnie.

Przede wszystkim dziękujemy Państwu- naszym gościom, przyjaciołom i darczyńcom. Dziękujemy, że razem z nami uczciliście Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej i rozpoczęcie XVI Kampanii „Hospicjum to też Życie”.

Z radością informujemy, że przeprowadzona po koncercie zbiórka publiczna przyniosła kwotę 2.265,92 zł!

<<kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć>>

„Ta droga nie wiedzie w górę, ta droga wiedzie w głąb” - tak rozpoczyna się jedna z piosenek Marcina Stycznia, która stała się tytułem autorskiego koncertu. To zapis duchowej i artystycznej podróży, którą Marcin Styczeń wspólnie ze swoją publicznością odbywa od ponad dwudziestu lat. Poszczególne przeboje artysty są przystankami w tej wędrówce.
W programie koncertu „Ta droga” znajdują się piosenki ze wszystkich dziesięciu płyt: mistyczna poezja Karola Wojtyły, wiersze Ernesta Brylla, autorskie utwory Marcina Stycznia z krążków „21 gramów”, „Zbieg” i „10/40” oraz piosenki Leonarda Cohena z płyty „Lubię gadać z Leonardem”. Koncert "Ta droga - the best of" jest jednocześnie promocją śpiewnika Marcina Stycznia z największymi przebojami.
Koncert odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w ramach akcji "Hospicjum to też życie". Organizatorem jest Fundacja "Salus Homini". Wstęp wolny.

                                                                         za FB, Marcin Styczeń

Po koncercie będzie możliwość wsparcia działań fundacji poprzez dobrowolny datek do puszki.

W dniach 18- 25 sierpnia 16-osobowa grupa młodych ludzi kolejny rok wędrowała po bieszczadzkich szlakach. Nie było łatwo, nikt nie był samotny, choć najważniejszą walkę z własnymi ograniczeniami trzeba było stoczyć w swojej głowie.
Nagroda? Kto był na szczycie, wędrował połoninami, ją zna!
Dziękujemy raz jeszcze Pani Romce i Panu Piotrowi za opiekę ( a bez wdawania się w szczegóły, była różnorodna:)) i wsparcie na szlakach. Wędrowaliśmy ponownie z niesamowitym przewodnikiem, Panem Mariuszem Stylińskim, korzystaliśmy wzorem ubiegłego roku z gościnności Schroniska pod Wysoką Połoniną w Wetlinie.
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Czyżowi i Panu Robertowi Mice za rzeczową ogromną pomoc.
Projekt został dofinansowany na drodze otwartego konkursu ofert przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zdecydowali o przekazaniu 1% za rok 2018 na konto Fundacji „Salus Homini”. Otrzymaliśmy 19. 934,10 zł.!

Dziękujemy za zrozumienie i zaufanie mieszkańcom Nakła, Bydgoszczy, Gdańska, Gryfic, Piły, Poznania, Starogardu Gdańskiego, Szczecina, Świecia, Tomaszowa, Torunia, Warszawy i Żnina.  

Dzięki pozyskanym środkom łatwiej nam pomagać osobom onkologicznie chorym i ich rodzinom, ludziom niepełnosprawnym oraz rozwijać wolontariat.

Znaleźć w czasie przeżywania własnego cierpienia miejsce na pomoc innym jest umiejętnością budzącą i wzruszenie i podziw dla Człowieczeństwa.
Wpłynęła na konto Fundacji darowizna, którą zgodnie z wolą zmarłej ś.p Pani Krystyny Daroń- Kur wpłacił Jej Syn, Pan Sebastian Daroń.
Zbiórka odbyła się podczas uroczystości pogrzebowych ś.p. Zmarłej. Zebrana przez Rodzinę, znajomych i przyjaciół suma 5.600,00 zł została zadysponowana na subkoncie "Hospicjum- Olszewka", gdzie lokujemy środki na wyposażenie tworzonego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej hospicjum stacjonarnego.
Pozostajemy z ogromną wdzięcznością, pełną szacunku pamięcią o ś.p. Zmarłej i serdecznością dla Rodziny.

Serdecznie dziękujemy klasie 3 e Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy za wpłatę 170,00 zł. Zgodnie z Waszą wolą pieniądze zostały umieszczone na subkoncie "Hospicjum Olszewka".
Życzymy Wam, Kochani, dobrych wakacji i sukcesów w dalszej nauce!