FUNDACJA SALUS HOMINI

 • Naglowek
 • Naglowek
 • Naglowek
 • Naglowek

Wózek inwalidzki, otrzymany od Pana Sebastiana Szymanowskiego - Dyrektora Generalnego Grupa Producentów Owoców GALSTER oraz filantropa Fundacji "Adoptuję Jabłonkę", został przekazany w użytkowanie pacjentom Hospicjum Domowego NZOZ Medicus w Nakle.
Jeszcze raz dziękujemy za okazane ❤.

 

W mikołajkowym nastroju odbył się kolejny koncert zorganizowany przez Samorząd Mieszkańców nr 3, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią oraz Fundację „Salus Homini”. Tegoroczni artyści, młodzi adepci muzyki jazzowej i śpiewu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz ich mentorzy umilali słuchaczom czas pięknymi utworami, o tematyce świątecznej. Wśród znanych melodii pojawił się m.in. „Walc Łyżwiarzy” , „Zima” Antonio Vivaldiego czy „Jingle Bells” . Licznie zgromadzeni goście współtworzyli cudowny, świąteczny, muzyczno-słowno-jazzowy koncert.

Za pomysł i zaproszenie do współorganizacji dziękujemy p. Łukaszowi Przykłockiemu .

Za gościnność dziękujemy przemiłym pracownikom siedziby Biblioteki z ulicy Bartkowskiego .

Zapraszamy do "Galerii zdjęć" 

Serdecznie dziękujemy Panu Sebastianowi Szymanowskiemu - Dyrektorowi Generalnemu Grupa Producentów Owoców GALSTER oraz filantropowi Fundacji „ Adoptuję Jabłonkę " za darowiznę w postaci komfortowego, wielofunkcyjnego wózka inwalidzkiego.

Przekazany sprzęt będzie służył pacjentom Hospicjum Domowego NZOZ Medicus w Nakle.

Dziękujemy również Panu Wicestaroście Tomaszowi Miłowskiemu za uważność na potrzeby osób, którym pomagamy.

  

W dniu 14 października 2023 roku obchodziliśmy specjalne wydarzenie - Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Tego dnia odbył się niesamowity koncert Beaty Bednarz , który zorganizowała Fundacja Salus Homini we współpracy z Nakielskim Ośrodkiem Kultury. Była to niezwykła okazja, aby nie tylko cieszyć się piękną muzyką, ale również wesprzeć szlachetną inicjatywę.

Już od samego początku koncertu atmosfera w sali była nasycona emocjami. Beata Bednarz, utalentowana wokalistka, poruszyła serca wszystkich obecnych swoim pięknym i szczerym wykonaniem autorskich utworów. Jej głos, pełen głębi i emocji, przemówił do naszych dusz  i niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy z nas czuł, że słowa piosenek mają swoje miejsce w naszych sercach.

Nieocenioną pomocą podczas koncertu byli wolontariusze Fundacji Salus Homini. W pełni oddani swojej misji, starali się zapewnić najlepsze warunki dla uczestników koncertu. Zawsze gotowi, by służyć pomocą i wsparciem w razie jakichkolwiek potrzeb. Ich obecność sprawiła, że czuliśmy się otoczeni troską i bezpieczeństwem.

Sala była wypełniona po brzegi gośćmi, którzy przybyli nie tylko z miasta, ale również z pobliskich miejscowości. Podczas koncertu nie zabrakło także mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, którzy mieli okazję doświadczyć niesamowitej atmosfery i radości płynącej z muzyki. Ich obecność sprawiła, że to wydarzenie stało się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Po zakończeniu koncertu, Beata Bednarz poświęciła swój czas na rozmowy i zdjęcia z fanami. Każdy mógł podejść do artystki, wyrazić swoje emocje i podziękować za piękną muzykę, którą nam zaprezentowała. Spotkanie zakończyło się wspaniałymi uśmiechami, a wiele osób zabrało ze sobą cenne wspomnienia w postaci autografu czy pamiątkowego zdjęcia.

To wydarzenie na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Nie tylko przeżyliśmy niezapomnianą chwilę słuchając pięknych piosenek, ale również włączyliśmy się w pomoc potrzebującym. To był czas pełen życzliwości, miłości, świadczący o tym, że piękno muzyki może pomóc w leczeniu dusz. Dzięki takim inicjatywom, jesteśmy w stanie razem tworzyć lepszy świat, w którym każdy czuje się ważny i potrzebny.

wolontariuszka Fundacji Żaneta

Zapraszamy do "Galerii zdjęć" 

Zgodnie z zapowiedzią 21 września na Przystani Powiat Nakielski w ramach akcji z obszaru profilaktyki onkologicznej „Biały Czwartek” mieszkańcy mieli sposobność skorzystać z badań przesiewowych.
Prezentujemy wyniki tego dnia:

 • z mammografii skorzystały 54 panie,
 • znamiona zbadało 140 osób- 2 zostały na cito skierowane do onkologa, kilkanaście osób skierowano do dalszej diagnostyki,
 • 10 osób zapisało się do banku potencjalnych dawców szpiku,
 • 97 osób skorzystało z pomiaru wagi,
 • 30 osób zostało skonsultowanych przez dietetyka,
 • ok. 100 osób zbadało ciśnienie tętnicze krwi,
 • dodatkowo- 51 osób wyrobiło Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym:

 • Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle, współorganizatorowi przedsięwzięcia,
 • Panom: Staroście Nakielskiemu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią za objęcie akcji Honorowym Patronatem,
 • lekarzom- dermatologom: dr Danucie Kallas i Ewie Bugalskiej- Kinal za bezinteresowne konsultacje i badania,
 • dr Tomaszowi Mierzwie i Regionalnemu Centrum Onkologii z Bydgoszczy,
 • Panu Jackowi Pasiece i zespołowi Przystani Powiat Nakielski za nieocenioną pomoc w organizacji przedsięwzięcia,
 • NZOZ Medicusowi i Szpitalowi w Nakle za oddelegowanie Pań położnych i pielęgniarki,
 • Pani dietetyk Magdalenie Grabarskiej za bezinteresowne konsultacje dietetyczne,
 • Przedstawicielom NFZ z Oddziału Bydgoskiego,
 • Paniom: Agnieszce Misiorek- Franków i Romanie Jance za „kolorową” opiekę nad dziećmi,
 • wszystkim wolontariuszom Fundacji zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie akcji, obsługę stanowisk DKMS, pomoc przy mammobusie, itp.
 • Radiu Nakło za wkład w podnoszenie świadomości mieszkańców dotyczącej wagi profilaktyki onkologicznej,
 • Kurierowi Nakielskiemu za zainteresowanie i rozpowszechnianie informacji o akcji.

Osobne podziękowanie za osobistą życzliwość i wsparcie dla Dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle- Pani Anny Biniakowskiej, Dyrektor ZSP nr 3 w Nakle- Pani Haliny Lubiszewskiej, Vice- Dyrektor ZSP w Lubaszczu- Pani Agnieszki Andrzejewskiej oraz Panów: Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle- Przemysława Ulatowskiego i Dyrektora Nakielskiego Ośrodka Kultury- Michała Dubkowskiego.

 Do zobaczenia za rok😊

Zapraszamy do "Galerii zdjęć" 

Zapraszamy mieszkańców Nakła i okolic na kolejną akcję z obszaru profilaktyki onkologicznej i nie tylko..

Bardzo dziękujemy podatnikom, którzy zdecydowali o przekazaniu  1,5 % za rok 2022 na konto Fundacji „Salus Homini”. Otrzymaliśmy 22 174,20 zł! Korzystając z okazji, podziękowania kierujemy również do wszystkich Państwa, którzy wspierają nas stałym comiesięcznym przelewem, okazjonalnymi darowiznami i ,oczywiście, do całej rzeszy ludzi zaangażowanych w różnorodny sposób w aktywność Fundacji. To dzięki Państwu możemy w optymalny sposób pomagać osobom chorym terminalnie, niepełnosprawnym i ich rodzinom, rozwijać wolontariat, a także realizować zadania z obszaru profilaktyki onkologicznej i pomagania dzieciom i młodzieży w kryzysie.