FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

12 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu odbyła się sprzedaż  serc piernikowych, z której dochód przekazaliśmy na cele charytatywne Fundacji Salus Homini w Nakle nad Notecią. Ta coroczna szkolna akcja z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przynosi sporo radości nie tylko podopiecznym Fundacji, ale i samym zaangażowanym w wypiekanie, sprzedaż i zakup pierniczków.

W dzień poprzedzający zbiórkę przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego i uczennice gimnazjum w Samostrzelu: Kinga Mierwa, Malwina Szulc, Julia Ziarnek z III C i Daria Mateja z III B  wraz z opiekunem SU Alicją Szwejkowską – Radtke oraz zawsze chętną do pomocy panią Renatą Mierwą, mamą Kingi, piekły pierniczki w szkole rozsiewając zachęcający zapach. Wyśmienite piernikowe serca „rozeszły się” w dwie przerwy, chętnych do pomocy Fundacji w naszej szkole bowiem nie brakuje. Zebraliśmy kwotę 155 złotych, którą przekazaliśmy na konto Fundacji.

Ale to nie koniec darów dla podopiecznych Salus Homini i wspieranych przez nią pacjentów Hospicjum Domowego NZOZ Medicus i ich rodziny. W poniedziałek 17 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Daria Mateja z III C i Szymon Wójcik z III Technikum Rolniczego wraz z opiekunem spotkali się z panią prezes Fundacji Dobrosławą Jedynak w celu przekazania nie tylko dobrych wieści o udanej akcji, ale i podarunków przygotowanych własnoręcznie przez uczniów Technikum Architektury Krajobrazu pod kierunkiem nie mniej zaangażowanej i entuzjastycznej nauczycielki pani Małgorzaty Piaseckiej. A były to przepiękne ręcznie malowane woreczki, wypełnione aromatyczną lawendą oraz piernikowe serduszko dzieła w/w SU wraz z życzeniami świątecznymi od naszej szkolnej społeczności. Jak zwykle spotkanie z panią prezes wniosło wiele pozytywnych przemyśleń i zaowocowało kolejnymi pomysłami inicjatyw dla dobra nas wszystkich. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i niezwykle pouczającą rozmowę. <kliknij aby obejrzeć zdjęcia>

                                                                                                    Samorząd Uczniowski

 

Wszystkim naszym podopiecznym, przyjaciołom,
osobom wspierającym nas w codziennej aktywności
dobrych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nowym, 2019, roku 
życzy zespół Fundacji Salus Homini

Wyczyściliśmy wczorajszego wieczora buty i Św. Mikołaj był! Z wiernymi od lat, cichymi pomocnikami- słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nakle przyniósł prezent- 212,80 zł dla naszych młodych przyjaciół. Dziękujemy i Jemu i Jego Pomocnikom:)

Wszystkim wolontariuszom z okazji Ich Święta najserdeczniej życzymy radości, satysfakcji, pięknych przyjaźni, siły w pokonywaniu trudności. Niech Wam będzie na tym świecie dobrze i pięknie. I bardzo dziękujemy, że jesteście, że pomagacie, że znajdujecie czas dla innych. Oczywiście, szczególne uściski dla wolontariuszy Fundacji:)

Spieszę z podsumowaniem wczorajszej " Akcji z pieprzem, bis jesień", w której dzięki uprzejmości, wiedzy, fachowości i bezinteresowności Pani Doktor Danuty Kallas udało się przebadać 135 osób, w kierunku wczesnego wykrywania czerniaka. 10 osobom Pani Doktor zasugerowała dalszą diagnostykę, jednej w trybie pilnym. Brak słów, by wyrazić naszą wdzięczność za poświęcony każdemu pacjentowi czas!
Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w naszą, coroczną akcję. Luizie Radtke - wyrazy szacunku, za niesamowitą, jak wiemy od oczekujących „atmosferę kolejkową”. Szymonowi Brukwickiemu dziękuję za pyszny lunch, a Wolontariuszom - przytulam, jestem dumna, że Was mamy w Fundacji.
Mediom przesyłam podziękowania za nagłaśnianie naszego przedsięwzięcia!!

Koordynator Wolontariatu
Hanna Kozakiewicz

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z Fundacją „Salus Homini” ogłasza IX edycję konkursu mającego na celu przyznanie tytułu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.
Tytuł ten honoruje dobroczynną, społeczną działalność osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących.
Można go uzyskać w kategorii indywidualnej lub zespołowej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 listopada 2018 roku.

Zgłoszenia w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, ul. gen. H. Dąbrowskiego 54, 89-100 Nakło nad Notecią z dopiskiem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego” lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki do pobrania:

  1. Regulamin
  2. Formularz zgłoszeniowy

„AKCJA Z PIEPRZEM BIS – JESIEŃ”

W ramach działań dotyczących profilaktyki pro zdrowotnej
dnia 14.11.2018 r. (środa), w godzinach od 12.00 zapraszamy na:
bezpłatne, bezinwazyjne i bezbolesne badanie dermatoskopem zmian na skórze (pieprzyki, znamiona, plamki, przebarwienia, itp.) pod kątem czerniaka złośliwego!!!

Badanie przeprowadzi lekarz dermatolog: dr n. med. Danuta Kallas.

Miejsce: Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji  „SALUS HOMINI” 
ul. Ks. Piotra Skargi 6
89-100 Nakło nad Notecią
Dom Parafialny przy
Parafii Św. Stanisława

UWAGA! Nie ma możliwości wcześniejszej rejestracji! 

W dniach 21-22.09.2018 r. dzięki uprzejmości Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie odbyły się warsztaty plastyczne, połączone z integracją „dorosłych”, chętnych wolontariuszy. W 13-sto osobowej, zgranej  grupie czas upłynął nam błyskawicznie. W piątek pogoda nas rozpieszczała. Było ciepło, spacerowaliśmy, obserwując przepiękną, kolorową przyrodę wspaniałego, parku. Czar starych platanów, wierzb płaczących…ale tylko z nazwy, lip, klonów i dębów przeniósł nas do czasów początku dworku w Skłudzewie, założonego przez rodzinę Państwa Brauerów. Do późnych godzin wieczornych, dzięki naszym „pięknym” głosom oraz śpiewnikom, o których nie zapomniała Luiza biesiadowaliśmy przy ognisku, grzejąc kiełbaski oraz…banany. W sobotę ciężko, ale przyjemnie udowadnialiśmy  sobie i innym, że mamy talenty plastyczne. Malowaliśmy na szkle oraz lepiliśmy z gliny swoje twarze. Efekty naszych prac oczywiście dla wszystkich niedowiarków udokumentowaliśmy.
Super było oderwać się od rzeczywistości i poczuć magię sztuki…przez duże SZ!
Dziękując za Wasze zaangażowanie, dobry humor i chęć do wspólnych wyzwań, załączam kilka fotek.

                                                                                              Sekretarz integracji Hania.