FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

1.Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z Fundacją „Salus Homini” ogłasza IV edycję konkursu mającego na celu przyznanie tytułu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

Tytuł ten honoruje dobroczynną, społeczną działalność osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących.

Można go uzyskać w kategorii indywidualnej i zespołowej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października 2013 roku.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres :

Starostwo Powiatowe w Nakle, ul. Gen. H. Dąbrowskiego 54 89-100 Nakło n. Not.

z dopiskiem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

25 września był dniem egzaminu uczestników "Szkolenia wolontariuszy medycznych". W tej edycji brało udział 20 osób.

Projekt dofinansowany na drodze otwartego konkursu ofert przez Starostwo Nakielskie.

Dnia 9 września gościliśmy w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Iwonę Odjas, studentkę medycyny na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, która jest także wolontariuszką przy zgromadzeniu Salwatorianów.
Iwona trzykrotnie brała udział w zagranicznych misjach w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator. Opowiadała o swoich doświadczeniach, przeżyciach i wolontaryjnej pracy na Ukrainie i w Rumuni. Ciekawe slajdy pozwalały wczuć się w atmosferę miejsc w których była, były ilustracją opowieści o historii życia ludzi których spotkała, którym niosła pomoc.
Dziękujemy Iwonie za wspólnie spędzony czas, za możliwość wymiany doświadczeń, które potwierdzają, że warto pomagać.

10 grudnia 2013roku odbyło się spotkanie uczniów klasy I Technikum z panią Beatą Głąbicką, koordynatorem wolontariatu Fundacji "Salus Homini" , która zgodziła się przyjechać na lekcję wiedzy o kulturze .Tematem spotkania była idea hospicjów i wolontariatu...

Z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy film o młodym mężczyźnie, który podjął walkę z nieuleczalną chorobą ... Chłopak opowiadał o narkotykach i o konsekwencjach, które się wiążą z ich zażywaniem. Dzięki przekazanej nam wiedzy zrozumieliśmy co naprawdę oznacza wolontariat...

Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się , że można też zwyciężyć w walce z ciężką chorobą.Trzeba tylko być, chcieć i pomagać!

Joanna Mikołajczyk

AnimocjeObejrzeć własne fantazje przemienione w film animowany wyświetlony na prawdziwym, dużym ekranie to jest dopiero coś!

Dzięki przyjaciołom, Miejskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy i Konsulatowi Republiki Czeskiej w Bydgoszczy, kilkoro z naszych uzdolnionych plastycznie dzieci, wzięło udział w warsztatach animacji plastelinowej (starsze) i animacji materiałów sypkich (młodsze), odbywających się w dniach 24-27 kwietnia podczas Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE.

Młodzi twórcy w atmosferze dobrej zabawy, z tego co można znaleźć w każdej kuchni soli, maku czy groszku, stworzyli zaczarowany ogród, w którym drzewo zamienia się w domek, kwiat w ślimaka. Nocą, bezszelestnie, na tle usianego gwiazdami nieba odlatuje sowa, a deszcz z ryżu szybko ustępuje miejsca wielokolorowej tęczy.

Plastelinowy świat stroi śmieszne miny i puszcza oko do widza. Oj, rozbudziły fantazję dzieci panie instruktorki, Monika i Karolina, rozbudziły. Zaraziły pasją do tworzenia animacji ucząc warsztatu, zaraziły. Ślicznie za ten niezwykły czas dziękujemy. Będziemy o nim pamiętać oglądając filmiki.

wolontariuszka Beata

5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariatu.

Dziś, po raz czwarty, w auli ZSP im. S. Staszica w Nakle, odbyła się uroczystość wręczenia statuetek Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego. Rozdano 13 nagród indywidualnych i 3 zespołowe.

Wśród nagrodzonych byli wolontariusze naszej Fundacji- p. Maria Saskowska, p. Beata GłąbickaMarysia Stachowska i Asia Mikołajczyk. Serdecznie Wam gratulujemy i dziękujemy za wszystko, co robicie.

Wszystkim wolontariuszom Fundacji Salus Homini oraz innych organizacji życzymy wielu dobrych, radosnych dni i zadowolenia z własnego działania, wsparcia bliskich i przyjaciół oraz spełnienia marzeń.

2 grudnia w gościnnej Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się Mikołajkowe spotkanie dla dzieci. Wspólnie z opiekunami wykonany Anioł Stróż oraz książkowe podarunki przyniosły trochę radości naszym milusińskim.

Dziękujemy Dyrektor Szkoły- p. Ani Maćkowskiej, słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku za pyszne własnoręcznie upieczone łakocie oraz finansowe wsparcie zakupu prezentów oraz naszym wolontariuszkom- Romce i Marysi za przygotowanie spotkania, a Oli i Kubie za kolejną fotorelację.

Grupa 15-osób: wolontariuszy fundacji i pracowników zaprzyjaźnionych instytucji brała 4 czerwca udział w szkoleniu dotyczącym resuscytacji i obsługi defibrylatora.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzili :pani Małgorzata Rychlicka i pan Krystian Płatek z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle.