FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

AnimocjeObejrzeć własne fantazje przemienione w film animowany wyświetlony na prawdziwym, dużym ekranie to jest dopiero coś!

Dzięki przyjaciołom, Miejskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy i Konsulatowi Republiki Czeskiej w Bydgoszczy, kilkoro z naszych uzdolnionych plastycznie dzieci, wzięło udział w warsztatach animacji plastelinowej (starsze) i animacji materiałów sypkich (młodsze), odbywających się w dniach 24-27 kwietnia podczas Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE.

Młodzi twórcy w atmosferze dobrej zabawy, z tego co można znaleźć w każdej kuchni soli, maku czy groszku, stworzyli zaczarowany ogród, w którym drzewo zamienia się w domek, kwiat w ślimaka. Nocą, bezszelestnie, na tle usianego gwiazdami nieba odlatuje sowa, a deszcz z ryżu szybko ustępuje miejsca wielokolorowej tęczy.

Plastelinowy świat stroi śmieszne miny i puszcza oko do widza. Oj, rozbudziły fantazję dzieci panie instruktorki, Monika i Karolina, rozbudziły. Zaraziły pasją do tworzenia animacji ucząc warsztatu, zaraziły. Ślicznie za ten niezwykły czas dziękujemy. Będziemy o nim pamiętać oglądając filmiki.

wolontariuszka Beata