FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

9 grudnia w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury wręczono statuetki Wolontariusza Roku 2015. W tym roku przyznano 17 nagród indywidualnych i 3 grupowe. Wśród wyróżnionych osób były nasze wolontariuszki- Laura Jałoszyńska, Karolina Lasota, Daria Pietrasik i Paulina Wegner. Dziewczętom serdecznie gratulujemy ciężko zapracowanej nagrody i bardzo dziękujemy za to, co robią i za to, że są z nami.

Tradycyjnie już połączyliśmy Święto Wolontariatu z zakończeniem XII Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie” poświęconej dzieciom osieroconym.

Wśród działań Fundacji związanych z szeroko rozumianym wsparciem dzieci, których bliscy byli pacjentami Hospicjum Domowego NZOZ Medicus w Nakle są zajęcia teatralne prowadzone przez naszą wolontariuszkę- Romkę Jankę. Efektem całorocznej pracy grupy dzieci- przyjaciół fundacji i podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej „Twój Przyjaciel” jest przedstawienie „Miasteczko” i ono stanowiło część artystyczną spotkania.

Opowiadanie pod takim samym tytułem, wymyślone przez uczestników zajęć zostało wydane i będzie dostępne dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć Fundację. Autorem pięknych zdjęć jest ponownie pan Krzysztof Baczyński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.