FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

Druga sobota października jest tradycyjnie już dniem rozpoczęcia Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno- Edukacyjnej „Hospicjum to też Życie”, w tym roku już XII- tej. Kolejny raz tematem przewodnim jest żałoba dzieci i młodzieży.

Postanowiliśmy zaznaczyć ten dzień wspólną wycieczką. Trzydzieści trzy osoby, dzieci i młodzież z opiekunami, młodzi wolontariusze uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym i ognisku w Niedźwiadach. Dzięki prelekcjom, pokazom multimedialnym i możliwości oglądania nieba stało się nam ono trochę bliższe i lepiej poznane.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pasjonujące spotkanie Panom Markowi Nikodemowi - Prezesowi  Pałucko - Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego „Grupa lokalna” w Niedźwiadach oraz Karolowi Wernickiemu.

Dziękujemy za poświęcony nam bezinteresownie czas i przemiłą gościnę. Wyjeżdżaliśmy zaciekawieni, z nadzieją, że być może – tak jak kiedyś małego pana Marka „uwiódł” widok stąpającego po Księżycu Armstronga - tak któreś z naszych młodych przyjaciół odkryje w sobie chęć zadawania pytań  i badania tej materii.