FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

Światowy Dzień Chorego 11 lutego w uroczystość Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy tradycyjnie . Został ustanowiony przez  papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11-tą rocznicę zamachu na Jego życie.

Światowy Dzień Chorego przypomina nam o szacunku do człowieka chorego i cierpiącego.

Jest też okazją do zaakcentowania konieczności zapewnienia chorym dobrej opieki, dowartościowania ich cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej, a także zaznaczenia wagi wolontariatu.

W dniu 11 lutego 2012 r., o godzinie 18.00. w Kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Nakle odbędzie się uroczysta Msza Święta, w której będą brali wolontariusze Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji „Salus Homini”.

W czasie Mszy Św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.

Msza Św. będzie bezpośrednio transmitowana przez Radio Nakło.

Zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, przyjaciół  i opiekunów, pracowników Służby Zdrowia i instytucji wspierających chorych, a także wszystkich pragnących modlić się w intencji cierpiących do uczestnictwa.

Chorzy, którzy z racji stanu zdrowia nie mogą brać bezpośredniego udziału we Mszy Św. mają możliwość złożenia intencji odwiedzającemu ich kapłanowi, pielęgniarce Hospicjum Domowego lub w rejestracji NZOZ Medicus , ul. Chrobrego (z napisem na kopercie: intencja, do Fundacji) lub oddać tuż przed Mszą Św.

W złożonych w darze intencjach będzie przez następny rok modliła się grupa  modlitewna działającą przy parafii p.w. Św. Stanisława