FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

11 lutego w uroczystość Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez  papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie.

Światowy Dzień Chorego przypomina nam o szacunku do człowieka chorego i cierpiącego. Jest też okazją do zaakcentowania konieczności zapewnienia chorym dobrej opieki, dowartościowania ich cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej, a także zaznaczenia wagi wolontariatu.

W sobotnie popołudnie o godzinie 18.00. tradycyjnie już w Kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Nakle odbyła się uroczysta Msza Święta, w której brali udział również wolontariusze Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji „Salus Homini”.

Sakrament Chorych stał się udziałem wielu zgromadzonych wiernych. Za pomocą transmisji radiowej w liturgii uczestniczyli ci, których stan zdrowia nie pozwalał na wyjście z domu.

W złożonych w darze licznych intencjach będzie przez następny rok modliła się grupa  modlitewna działająca przy parafii p.w. Św. Stanisława.