FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji „ Salus Homini” po raz kolejny przygotowało akcję charytatywną „Żonkil dla Hospicjum”.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wolontariusze będą zbierać  pieniądze na rzecz pacjentów Hospicjum Domowego NZOZ „ Medicus” i ich rodzin. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje w podziękowaniu kwiatek lub kartę z żonkilem.

Tegoroczne żonkile rozkwitały w rękach pani Basi, swój udział mają  wolontariusze  CW  i dzieci będące pod opieką Fundacji , dzieci ze szkół w Występie, SP w Mroczy, ZSP w Samostrzelu.  Kwestować będą uczniowie i nauczyciele z ww placówek, harcerze, młodzież z I LO i ZSP im. Staszica w Nakle.

Zapraszamy

17 kwietnia 2011 roku, w Niedzielę Palmową , po każdej przedpołudniowej Mszy Św. , przed kościołami nakielskimi- Św. Wawrzyńca, Św. Stanisława, Najświętszej Marii Panny; kościołami w Występie, Mroczy, Sadkach, Potulicach, Polichnie i Paterku  będziecie mieli Państwo okazję pomóc chorym.