FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

13 grudnia wolontariusze skupieni w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji „Salus Homini” uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, wolontariackiej wigilii.

Dzięki Romce i panu Maciejowi stół, przy którym zasiedliśmy miał iście świąteczny wygląd. Dekoracje z igliwia, bombek świec tworzyły wigilijny nastrój. Na stole stanęły domowe wypieki uzupełnione słodyczami i owocami.

Spotkanie rozpoczęła koordynator wolontariatu pani Dobrosława Jedynak. Podziękowała wszystkim zgromadzonym za rok wytężonej pracy. Potem przełamywaliśmy się opłatkiem i składali sobie życzenia.

To był wieczór niespodzianek. Odkryliśmy talent kulinarny pana Macieja, który zachwycił nasze podniebienia sałatką z krabów. Pani Ania obdarowała wszystkich własnoręcznie zrobionymi aniołkami. Pomimo trudności dotarł na spotkanie ksiądz Krzysztof Klóska. Ksiądz w miarę możliwości wspiera Hospicjum Domowe odwiedzając potrzebujących pociechy duchowej pacjentów i wspomaga wolontariat.

Byliśmy tak zajęci snuciem planów na bliższą i dalszą przyszłość, że nie czuliśmy upływu czasu. Zrobiło się późno, trzeba było wracać do domów. I tylko żal, że nie zdążyliśmy wspólnie pokolędować…