FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

Firma Bridgestone od lat aktywnie angażuje się w pomaganie innym, realizując czynnie hasło społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej pracownicy piszą projekty pozyskując w ten sposób środki na realizację wsparcia, ale – co istotne- również sami angażują się w ich wykonanie.
Pierwsze telefoniczne rozmowy z p. Patrykiem Jasikiem, pracownikiem fabryki w Poznaniu (mieszkającym kiedyś w okolicy), na temat potrzeb fundacji rozpoczęły się w styczniu br. Za jakiś czas gościliśmy p. Patryka w naszych skromnych progach, angażując przy okazji towarzyszącą Mu córę w .. zrobienie palemek, bo to był ten czas😊.
I tak powstał projekt pracowniczy „Wsparcie dla lepszego jutra (dla Fundacji Salus Homini w Nakle nad Notecią), który został bardzo dobrze zaopiniowany przez komisję konkursową mogąc zostać zrealizowanym.
Głównymi punktami projektu było:

  • wyposażenie Centrum Wolontariatu Hospicyjnego w nową szafę biurową, nowe oświetlenie, zakup materiałów do zajęć grupowych
  • organizacja jednodniowej wycieczki do Poznania do fabryki opon osobowych Bridgestone dla dzieci / opiekunów/wolontariuszy –  niesamowita lekcja pokazująca jak produkuje się opony połączona ze zwiedzaniem Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Parę dni temu wszystkie zamierzenia zostały  została zrealizowane.
Dziękujemy zespołowi projektowemu, pracownikom Działu Technicznego (Field Engineering) Bridgestone Europe NV/SA oddział w Polsce: Pani Natalii Nowickiej oraz Panom Patrykowi Jasik, Łukaszowi Maćkowskiemu,  Markowi Śmieja, Petrowi Opalka i Bartoszowi Tylman, którzy własnoręcznie instalowali w Centrum Wolontariatu zakupione rzeczy.  Dziękujemy również Panu Maciejowi Urbaniakowi za opiekę nad uczestnikami wycieczki.
Dzięki  współpracy z Bridgestone nasze miejsce stało się ładniejsze, bardziej przystosowane do naszych potrzeb; dzieci i młodzi wolontariusze mieli okazję poznać nowe miejsca, nowe technologie, zwiedzić nowoczesne muzeum. A, co najważniejsze, zyskaliśmy przyjaciół!

Obejrzyj galerię zdjęć <<>>