FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek


Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową wolontariusze Fundacji „Salus Homini” i nasi przyjaciele kwestowali na rzecz osób chorych ( szczególnie pacjentów w stanie terminalnym i ich rodzin) i niepełnosprawnych.
W przygotowanie i przeprowadzenie kwesty zaangażowali się wolontariusze skupieni w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkół z Nakła, Mroczy, Paterka i Sadek, Występu, Lubaszcza, Samostrzela oraz Szubina. W akcję włączyli się tradycyjnie mężczyźni z Zakonu Rycerzy Kolumba i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Występu i Starego Jarużyna, mieszkanki sołectwa Paulina.
Darczyńcy w podzięce za ofiarowane datki otrzymywali kolorowe, bibułkowe palemki wykonane przez wolontariuszy CWH i ww. Panie z KGW oraz pensjonariuszy i Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle, ZS im. E. Chroboczka w Szubinie.
Zupełnie samodzielnie całą akcję przygotowali i przeprowadzili uczniowie i nauczyciele ZSP 3 w Nakla,  Zespołu Szkół w Paterku, Występie i Potulicach, nauczyciele i uczniowie z ZS w Mroczy, uczniowie z opiekunami z ZSCKR w Samostrzelu, parafianie Św. Jana Nepomucena z Sipior i Kowalewka.

Zebraliśmy 17 202,53 złotych!

Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym dziele pomocy serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy na ręce księży parafii nakielskich oraz Paterka, Mroczy, Sadek, Występu, Dębowa, Sipior, Kowalewka, Potulic. Osobne serdeczności dla lokalnych mediów za promocję smile

Dziękujemy i zapraszamy za rok!