FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

Tygodnie pracy i współpraca tak wielu ludzi i instytucji przyniosła wymierny efekt! Ponad 15 tysięcy złotych pomoże nam lepiej pomagać!!!!

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową wolontariusze Fundacji „Salus Homini” i nasi przyjaciele kwestowali na rzecz chorych (szczególnie pacjentów w stanie terminalnym i ich rodzin) i niepełnosprawnych.
W przygotowanie i przeprowadzenie kwesty zaangażowali się wolontariusze skupieni w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkół z Nakła, Mroczy, Paterka
i Sadek, Występu, Ślesina, Lubaszcza, Trzeciewnicy, harcerze, członkowie Szkolnych Kół „Caritas”.
W akcję włączyli się tradycyjnie mężczyźni z Zakonu Rycerzy Kolumba i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Występu, Starego Jarużyna, mieszkanki sołectwa Paulina. Pomogły nam i w tym roku dzieci ze świetlicy wiejskiej w Starym Jarużynie.

Darczyńcy w podzięce za ofiarowane datki otrzymywali kolorowe, bibułkowe palemki wykonane przez wolontariuszy i ww. Panie z KGW oraz pensjonariuszy i Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Nakielski Ośrodek Kultury wspomógł nas cudownymi palemkami wykonanymi na ogłoszony przez tę instytucję konkurs.

Zupełnie samodzielnie całą akcję przygotowali i przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, uczniowie i harcerze z Mroczy, Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle, Zespołu Szkół w Paterku, parafianie Św. Jana Nepomucena z Sipior i Kowalewka

Łącznie zebraliśmy 15 118,21 złotych! (i znów więcej niż poprzednio!). Odliczając poniesione koszty (materiały do wykonania palemek) – 500,00 złotych, zysk ze zbiórki wynosi 14 618,21 złotych!

Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym dziele pomocy serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy na ręce księży parafii nakielskich oraz Paterka, Ślesina, Mroczy, Sadek, Samostrzela, Radzicza, Występu, Dębowa, Suchar, Sipior, Kowalewka, Potulic, Śmielina. Osobne serdeczności dla lokalnych mediów za promocję smile

Dziękujemy i zapraszamy za rok!