FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

Gratulujemy Natalii i Jej rodzicom ! Bardzo jesteśmy dumni!!!! Poniżej oryginalna notatka prasowa.

Bydgoszcz, 22 marca 2018 r.      Informacja prasowa

Natalia Nowicka z VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego w Bydgoszczy brązową medalistką pierwszej polskiej edycji programu Pramerica Moc Działania.

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że mieszkanka Nakła nad Notecią– Natalia Nowicka – została wyróżniona przez kapitułę brązowym medalem programu Pramerica Moc Działania. Celem projektu jest docenienie i wyróżnienie młodych ludzi – takich jak Natalia, aktywnie działających na rzecz swojej społeczności.

Natalia jest uczennicą drugiej klasy szkoły średniej, ale działa charytatywnie już od 2008 r. Swoją przygodę z wolontariatem zaczynała w Szkolnym Kole Caritas, później zaczęła działać w Fundacji „Salus Homini”, gdzie bierze udział w akcjach, zbiórkach i innych inicjowanych przez fundację wydarzeniach. Natalia samodzielnie brała udział w akcjach edukacyjnych, charytatywnych i profilaktycznych np. na temat raka szyjki macicy czy nowotworu skóry. Aktywnie działała również w Samorządzie Uczniowskim. Prowadziła też własną audycję w OMG Radio. Została nagrodzona tytułem „Wolontariusza Roku Powiatu Nakielskiego 2016”. Brała udział w ogólnopolskiej kampanii "Hospicjum to też Życie", pomagała w organizacji koncertu charytatywnego "Głosy dla Hospicjum" i kweście palemek dla pacjentów Hospicjum Domowego NZOZ Medicus, ich rodzin i niepełnosprawnych. Jej niezwykłe zaangażowanie i godna naśladowania postawa wzbudziły podziw wśród członków jury programu Pramerica Moc Działania. 22 marca w Warszawie odbyła się gala, gdzie laureaci mieli przyjemność z rąk Gościa Honorowego – Szymona Hołowni odebrać medale. Oprócz udziału w gali, wszyscy laureaci wzięli, także udział w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach, przeprowadzonych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a także jako VIP zwiedzili Stadion Narodowy.

Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Spirit of Community, który powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jego ideą jest wyróżnienie młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, a dzięki odwadze i chęci działania, chcą zmieniać świat na lepszy.

Swoje zgłoszenia do programu nadesłało kilkudziesięciu uczniów ze szkół z całej Polski. „Odzew jaki otrzymaliśmy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. To budujące, że wśród nas jest tak wielu młodych ludzi pełnych wiary i determinacji w czynieniu otaczającego świata lepszym i pomagających tym, którzy najbardziej tego potrzebują, nawet kosztem swojego wolnego czasu. Wybór był bardzo trudny, bo każda ze zgłoszonych inicjatyw była ciekawa i przynosiła wiele dobrego innym ludziom. Ostatecznie wybraliśmy dwunastu laureatów, którzy swoją siłą i działaniem wzbudzili szczególny podziw wśród członków kapituły. To młodzi ludzie, którzy mają w sobie wyjątkową Moc Działania” – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica .